O vláde, ktorá visí na šnúrke od Slotových gatí a mlčiacej STV

Autor: Slavomír Kinik | 15.6.2007 o 3:29 | Karma článku: 7,91 | Prečítané:  2020x

Predvčerom som si ako každý deň pozrel v archíve STV správy. Robievam to každý večer, pretože tu v Londýne je to pre mňa jediná možnosť ako sa k nim dostať. Veľmi ma „pobavilo“ to, čo som tam videl, ale zároveň aj nevidel. Správy STV začali príspevkom, kde minister hospodárstva táral jeden nezmysel za druhým. Stálo by to za samostatný článok, ale po tvrdeniach, ktoré prezentoval na tému Slovnaft a benzín, si myslím, že sa u priemerne vzdelaného obyvateľstva totálne diskvalifikoval. Nasledoval útok kostolníka na štáb STV, po ktorom ma už napadlo, či sa Slovensko neposunulo o niekoľko tisíc kilometrov na východ. No najviac ma zaujalo to, čo som v správach nevidel. Kde zostal pán Slota so svojimi „buzerantami“ a „špinami“.

foto prebraté zo sme.skfoto prebraté zo sme.sk

Tak najprv k tej STV. V priebehu mesiaca tu máme hlboký predklon STV a jej ospravedlňovanie sa za výroky komika Daniela Dangla v zábavnej relácii a následne chýbajúca správa o hulvátskych výrokoch predsedu koaličnej SNS na adresu homosexuálov a novinárov. Ak to pán Hreha myslí so skvalitňovaním STV takto, tak nám potom pán Boh pomáhaj. Tak ako sa teraz hovorí o pánoch Darmovi a Kubišovi, tak sa raz možno bude skloňovať aj meno pána Hrehu. Darmo, STV stráca pôdu pod nohami a vyzerá to tak, že keď to takto pôjde ďalej, potom jej funkciu budú musieť prevziať komerčné televízie, tak ako to bolo za vlády Vladimíra Mečiara.

Jedna perlička na záver tejto časti. Dnes som sa v Správach STV dozvedel, že Kurt Waldheim stál na čele OSN v rokoch 1986 až 1992. Dúfal som, že vo večerných Správach a Komentároch už zaznie správna informácia, ale zaznelo to isté. Tak len pre upresnenie, bolo to v rokoch 1972 až 1981. Myslím, že takéto lapsusy by sa vo verejnoprávnej televízii stávať naozaj nemali.

Ako sa hovorí, ryba smrdí od hlavy. Tou hlavou je dnes Róbert Fico. Ako asi spáva pán Fico a ako asi spávajú všetci ministri a poslanci koalície, ktorí tvoria koaličnú väčšinu. Možno ráno dostávajú otázky od svojich detí typu: „Ocko, prečo si vo vláde s tým ujom, ktorý tak škaredo rozpráva a nadáva“. Páni a dámy, tu už končí sranda. Ak sa v tejto krajine udomácni slovník, ktorý používa pán Slota, tak potom budúcnosť tejto krajiny nemá práve najlepší SMER. Keď budem na Slovensku a v obchode, úrade alebo na železničnej stanici mi na moju otázku odpovedia protiotázkou, či som buzerant a označia ma za špinu, nebude ťažké dovtípiť sa prečo. Pán Slota, toto všetko sa však môže stať aj vám, vašej manželke a dcére. Bol by som zvedavý na vašu reakciu po takomto incidente.

Hovorí sa, že komu niet rady, tomu niet pomoci a preto nechajme pána Slotu, pánom Slotom. Ale ešte stále tu máme 16 ministrov a niekoľko desiatok koaličných poslancov. Páni a dámy to vám vôbec nevadí s kým vládnete. Pamätám sa, že už za vlády pána Mečiara sa našiel jeden minister, ktorý už viac nebol ochotný spájať svoje meno so štýlom vládnutia, ktorý vtedy predvádzal premiér. Áno pamätám si, že minister zahraničných vecí pán Hamžík vtedy podal demisiu. Nech táto vláda skončí už akokoľvek, každý jeden minister si však už ponesie na svojom morálnom profile škvrnu, „bol som minister za vlády, ktorá závisela od podpory Jána Slotu“.

Nedávno sa stretol Róbert Fico s Tonym Blairom, možno sa medzi nimi odohral aj takýto rozhovor.

- Čau Robo ako to vôbec zvládaš s tým Slotom, normálne ťa obdivujem.

- Ale Tony, to je len taký pako, ale čo už mám robiť, keby som vedel, čo mi bude vystrájať, tak prisám bohu idem do vlády s Maďarmi.

- No ale to sa s ním musíš aj stretávať, veď máte tú koaličnú radu.

- To mi ani nehovor, keby si počul, čo tam nahovorí, ešte šťastie, že to tam nikto nenahráva.

- A to sa ťa manželka nebojí pustiť na koaličnú radu. Mne by sa veru moja Chery nedovolila stretávať s takým gaunerom, určite by sa bála, že od neho nachytám ten jeho slovník a veď vieš, ak by mi náhodou doma ušlo nejaké to slovo, musel by som spať niekde vonku na chodníku, darmo, že som premiér.

- Čo ti budem rozprávať a to ešte musím zvládať jedného nevypočítateľného chlapíka.

- Joj Robo, tiež si sa nevedel spýtať, keď si zostavoval vládu. Ale na druhej strane ti závidím vašu telku. Keby mne nejaký poslanec nadával tak ako u vás, BBC by ma rozniesla v zuboch, až kým by som sa od neho nedištancoval, alebo by ten hlupák neodstúpil. A u vás o tom ani veta.

- To máš pravdu, zaplať pán Boh, že u nás nemáme BBC.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?