Kočner má už len 2 možnosti 25 alebo ∞ a sudcom sa tiež kráti čas

Autor: Slavomír Kinik | 21.10.2019 o 23:59 | Karma článku: 4,05 | Prečítané:  1630x

Dnes bola po vzore zločinca Andruskoa spustená nová hra s názvom, kto 1. príde ten dostane najnižší trest. Do súťaže sa môžu zapojiť nasledovné profesie: sudcovia, prokurátori, politici, policajti. Výhodou je známosť s Mariánom K.

Nedávno som písal článok o tom, že môj konzervatívny odhad je, že 10% sudcov a prokurátorov nemá, čo robiť na svojich miestach. Prešlo len pár dní a do zostavy čiernych oviec sa pripojili ďalší sudcovia, ktorých profesionálna práca sa bude posudzovať zrejme ich kolegami na Špecializovanom súde. Dokonca v podozrení je už aj podpredsedníčka najvyššieho súdu a zhruba polovica členov súdnej rady + ďalší sudcovia, tu je ich menoslov v článku dennika N. Uff - to je pecka.

Každopádne situácia je už v takom stave (a na niektoré čerešničky sa ešte len čaká), že ak to nerobili podozriví sudcovia a prokurátori dodnes, tak minimálne dnes v noci (prípadne zajtra ráno po prehľade tlače) začnú premýšľať, či by nebolo lepšie zájsť tento týždeň za vyšetrovateľom a vyrozprávať mu celú pravdu o sebe a svojich kolegoch. A naviac, keď sa zdá, že nevydrží ani ochranný val alias SMER (aj keď už nejaký čas preteká), z ktorého sa dnes uvoľnili aj prvé väčšie kamene kdesi na východe v Košiciach.(podobnosť s rokom 1989, keď začali z KSČ postupne vystupovať komunisti, ktorí tam už nevideli budúcnosť asi nie je náhodná, tiež ich hnal pud sebazáchovy).

O tom, že o veľkej skupine sudcov nemám najlepšiu mienku a vôbec nepochybujem, že zrada a pomsta im nie je cudzia, asi netreba pochybovať. Ak totiž niekto dokáže zradiť vlastný štát, krajinu aj občanov, ktorí sa mu skladajú na plat, potom si myslím, že bude omnoho jednoduchšie zradiť gaunerov, ktorí s ním ukradli túto krajinu a snažili sa rozvrátiť základy štátu, na ktorých stojí každý politický útvar a to sú právo a spravodlivosť.

Kočner je po dnešku na uterák a tiež by mal začať uvažovať o tom, či je pre neho lepšie 25 alebo nekonečno. Po dnešku keď už je potvrdená aj THREEMA (identifikátory Glváča a Kočnera boli dnes z vysokou pravdepodobnosťou potvrdené) je šanca uhrať menej ako 25 rokov už len teoretická. Dostal sa do nehrateľnej pozície, kedy rozumný človek začne minimalizovať svoje straty. A preto možno už tento týždeň začne spievať aj Kočner a potom možno začne rásť tlačenica pred dverami vyšetrovateľa Juhása resp. pred jeho kanceláriou a budú tam musieť (ak budú chcieť vylúčiť rozbroje medzi davom, kto bol prvý v rade) zaviesť prihlasovací systém ako keď si idete vybaviť PAS a automat vám vydá lístok s vašim poradím.

Víťazom posledných dní je zdá sa Zoltán Anduskó, ktorý celkom rozumne (asi mu to poradil jeho právny zástupca) začal spolupracovať s políciou (ťažko povedať či vypočítavo, alebo z presvedčenia) a dosiahol skvelú bilanciu z 2 tragických možností, ktoré mal a to buď ∞ alebo 25 rokov to zdá sa stlačil niekde k 10 rokom, čo je v jeho situácií skvelý výkon.

Už zajtra sa možno u vyšetrovateľa Juhása budú hlásiť prví odvážlivci a na ich mieste by som ozaj veľmi neotáľal. Prvú ponuku totiž prokurátura vyhlásila tesne pred zadržaním mobilov ctihodných sudcov Jankovská a spol. Bohužiaľ (pre nich samotných) túto výzvu nikto nevypočul a zdá sa že je tu LAST CALL ako na letisku a CHECK-IN sa potom už pre tento prípad neotvorí, keďže THREEMA sa zdá byť bezodná a kvalita jej príbehov, deň čo deň rastie. Ja byť na mieste skorumpovaných sudcov, beriem dnes v noci spacák (predsa len vonku ešte nie je tak zima) a idem sa postaviť do radu (ako keď začínajú predávať nové IPHONY), aby ma zajtra nikto nepredbehol a budem v prvý, ktorý dostane najvyššiu možnú zrážku (nie zo mzdy) ale z trestu.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?