Keď prestane ísť karta alebo aj o tom, že peklo nie je tá pravá destinácia

Autor: Slavomír Kinik | 13.3.2018 o 23:18 | (upravené 14.3.2018 o 12:10) Karma článku: 6,81 | Prečítané:  1326x

Túto frázu si dnes môže Róbert F opakovať a pýtať sa prečo je to tak. Odpoveď je vcelku prostá, nedá sa totiž donekonečna klamať, kradnúť, stretávať sa s milenkou, ponižovať manželku a ľudí vo svojej krajine považovať za hlupákov.

Ten povestný krčah sa práve rozbil. Je vymaľované, padla klec a iné podobné slogany sa tisnú na jazyk. Tento príbeh sa však začal omnoho skôr a dnešok je vlastne len jeho logickým vyústením.

R.K a R.F sa raz stretli a dohodli sa, že stvoria novú politickú stranu. Všetko by bolo fajn, ak by za tým bola nejaká vznešená myšlienka napr. že strana SDĽ (ktorú neskôr pohltili) robí zlú ľavicovú politiku a my ju budeme robiť lepšie. Zdá sa však, že za tým bolo čosi iné a nie je ťažké odhadnúť čo. PENIAZE. Možno aj moc, milenky a iné benefity, ktoré plavba vo vesmíre hnusu a zla prináša.

Čo sa však stalo a ako sa tento cieľ vymkol z rúk. Táto situácia, ktorú dnes zažívajú Robovia je taká typická a všeobecná, že je až čudné, že do nej padli. Ak človek nenosí v sebe vznešené myšlienku, ktorá ho napĺňa pri jej uskutočňovaní, všetko snaženie je márne, pretože žiadne uspokojenie dlhodobo neprichádza. R+R rástli a stúpali, sem tam malá prehrička (vrece zemiakov, prezident, VUC), ale prevažne jednoduché a občas aj náhodné víťazstvá. R+R sa zrazu začali cítiť opojení mocou, a to až do takej miery, že zrejme mali pocit osobnej výnimočnosti ba až očarenia sebou samým. Začali sa cítiť ako BOH, ktorý samozrejme môže všetko. Všade kam prišli (až na malé výnimky, ale na to im slúžil dobrý filter) sa im všetci snažili votrieť do rektálneho otvoru a zavesila sa na nich kopa hlupákov, lokajov a sluhov, ktorí z toho mali tiež profit, no oni mali určite pocit, že sú neobmedzení vládcovia tohto regiónu.

R.F. získal v roku 2012 po predčasných voľbách takú obrovskú moc, že ak by bol čo len trochu schopný, mohol zmeniť túto krajinu na nepoznanie a zapísať sa do učebníc dejepisu (aj po tom všetkom zlom, čo dovtedy vykonal) ako najúspešnejší ľavicový premiér. R.F. ale toto zákonite nedokázal, aj keby to sám chcel, pretože až na málo výnimiek (ako Maďarič, Zala, Čaplovič, ktorým azda išlo aj o SOC.DEM. hodnoty) sa obklopil ľuďmi, ktorí sú neschopní (napr. páni ako Jasaň a im podobní, je ich v SMER-e na mrte) alebo takí, ktorí nevedia nekradnúť (Kaliňák, Glváč a celá ta sebranka, ktorá vstup do politiky berie len ako prostriedok vlastného obohatenia). Osobne si myslím, že na 95 percent sú v SMERE len bezcharakterní ľudia, ktorým ide len o MOC a PENIAZE.

Ficovi však asi postupne preplo úplne. Začal totiž útočiť aj na hodnoty, ktoré sú spísané v samom srdci BIBLIE a tu už začala vysoká hra s nebezpečným ohňom, ktorú nezvládol. Ako inak sa dá rozumieť jeho slovám:

 • Ak do nás niekto hodí kameňom, tak mi do neho dvoma
  • ak by si ľudia mali túto radu vziať k srdcu, tak by už R.F. musel byť deložovaný a pred 200 rokmi aj defenestrovaný
 • Reči o bordeli, v ktorom raz za čas treba vymeniť prostitútky
  • k tomuto výroku sa je ťažké vôbec vyjadriť, aby som neskĺzol na jeho úroveň
 • A úplnú korunu si nasadil vyhlásením:
  • Keď do pekla, tak na veľkom bielom koni. A ja som pripravený na takomto veľkom bielom koni do toho pekla skočiť.
  • samozrejme, že od niektorých kolegov (pozdravujem pani Kateřina Valachová z ČSSD) zožal aplauz, len mi nebolo jasné, čo si predstavuje pod peklom

Jedno príslovie hovorí, že z BOHA si netreba robiť žarty, a všetky 3 výroky vyššie, aj keď ich bolo celkovo viac nie sú ničím iným, len arogantným provokovaním a pýchou. Mám pocit, že R.F. dosiahol presne to, po čom túžil, akurát nie tak, ako chcel, ale akoby sa to odohralo vo veršoch dobre napísanej antickej drámy. Pod bielym koňom si je možné predstaviť aj bielu rakvu a biele svadobné šaty Martiny Kušnírovej, ktoré sú dnes uložené v zemi na cintoríne v Gregorovciach. A peklom sú možno dnešné dni, ktoré musí prežívať.

Úplne najsymptomatickejšie na tom všetkom je to, že ešte aj tomu, kam sa to dostalo dnes, sa dalo viac menej ľahko vyhnúť, ale to by R.F. nesmel byť zbabelec a strachopud. Ak by totiž v pondelok alebo utorok po nedeľnom objavení 2 mŕtvych tiel odvolal okamžite Kaliho, Gašpara, Jasaňa, Troškovú a ďalších, ktorí mu dnes škodia, vyzeral by ako víťaz (aspoň pred mnohými, ktorých hlas mu asi bude chýbať), a ako premiér, ktorý si dokáže urobiť poriadok. No a hlavne, demonštrácie a protesty by nenabrali takú silu a presvedčivosť a možno by ich bolo možné ignorovať.

R.F. sa ukázal ako slaboch, zbabelec a veľmi slabý stratég. Nedokázal odhadnúť a prečítať vážnosť situácie a dnes už len hasí, to čo zasial. Pre nás ostatných, ktorí síce nie sme bez viny, ale ctíme spravodlivosť a právo, sa opäť po dlhšom čase ukazuje nádej, ktorú si dúfam dokážeme ustrážiť.

Na záver sa preto rozlúčim slovami klasika, ktoré Alois Jirásek umiestnil do svojho nadčasového diela PSOHLAVCI. Ale nebojte sa, nebude to tá najznámejšia veta, ktorú pred smrťou obesením zvolal Jan Sladký Kozina na svojho sudcu a takpovediac i kata Lammingerna. Na to by som si aj pri svojej neskromnosti netrúfal. Na záver sa myslím viac hodí iná jeho veta. Je ju počuť vo filme, keď sa Kozina lúči pred šibenicou so svojou manželkou a malými deťmi, ktorých vidí posledný krát. Vtedy prorocky hovorí niečo v tom zmysle, že: "Snáď moja smrť bude mať nejaký budúci zmysel".

Jano a Martina takúto možnosť nedostali, boli zavraždení v tichosti, možno pod rúškom noci. Nezabili ste ich ani vy, ale celých 10 rokov ste tu vytvárali prostredie, ktoré bolo živnou pôdou pre tento zločin. Neviem, do akej miery ste vinný a je mi vás aj úprimne ľúto. Do svedomia nikto nikomu nevidí, ale toto čo sa stalo, by malo pohnúť človekom. Ale asi ste ďalším v poradí, ktorí to dokážu dať na Kaliňáka.

Nedá sa totiž kradnúť len trochu, strápňovať manželku len trochu, nadávať len trochu. Sú len 2 jasné pozície, pozícia dobra, ktorú bránime, alebo pozícia zla, ktorú zneužívame. Nič medzitým, aj keď si všetci občas myslíme, že je možné byť chvíľu medzitým.

Bolo by pre vás asi lepšie, keby ste boli posledný bezdomovec, ktorý kradne a klame, preto aby prežil, ako premiér krajiny, ktorý dlhú dobu vyhlasuje, že ĽUDIA SI ZASLÚŽIA ISTOTY. Choďte sa spýtať do Gregoroviec, aké istoty ste im ponúkli.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?