Ako víťazia "Záchodoví pavúci" nad mocnými premiérmi

Autor: Slavomír Kinik | 21.8.2016 o 22:06 | (upravené 23.8.2016 o 13:33) Karma článku: 13,57 | Prečítané:  15617x

Neubehol ani týždeň a premiér Fico by mal možno poslať ospravedlňujúci telegram všetkým „Záchodovým pavúkom“, ktorí tento rok vyhrali Olympijské zlato. Jedného má od včera priamo na Slovensku. Volá sa Matej Tóth.

Akou zbraňou bojuješ, takou aj zomrieš, povedal už dávno jeden veľký muž jednému veľkému rybárovi, keď ho ten chcel ochrániť pred komandom poslaným zbabelcami. Ale ako vidno birmovaný komunista, to akosi nejde k sebe a ak sa chce, tak navonok "neužitočné príbehy", ktoré by mal ovládať každý birmovanec, vie náš pán premiér vytesniť zo svojej pamäti. Tento krát však dvakrát škoda.

 

Pozdravujem aj Cynickú Obludu a preposielam jej námet na koláž s premiérom a najslávnejším slovenským „Záchodovým pavúkom“. Dúfam tiež, že sa neurazí ani Matej Tóth, ak ho použijú na zosmiešnenie klamára, možno aj kriminálnika (ak by prokuratúra a polícia fungovali normálne), pravdepodobného záletníka a hlavne úbožiaka, ktorý nevie uniesť fakt, že premiér v demokratickej krajine musí zniesť väčšiu mieru kritiky od médií ako bežný človek.  Hlavne, ak hlas podobný jeho hlasu prizná, že vlastnou hlavou zohnal 70 miliónov a bol účastný aj na pití Coca Coly v konšpiračnom byte na Vazovovej v prítomností Oligarchu, ktorého má vraj rád ako Koza nožík (asi jedno z ďalších klamstiev).

Milý pán premiér, nikto vás nenúti byť predsedom vlády a každý deň máte možnosť podať demisiu, premiérstvo nie je totiž za trest, ale služba občanom, ale to ste asi nepochopili. Je mi jasné, že ste si išli do politiky liečiť vlastné komplexy, a popritom si aj niečo urvať. Ak teraz trpíte na čele štátu a nemôžete odísť, pretože máte strach, že ak by to niekto po vás prebral, tak odvolá Kaliho a vy by ste sa možno vystavili obvineniam, ktoré by v každej normálnej krajine a dokonca aj v Rumunsku viedli možno až k vášmu pobytu za mrežami, tak nemajte strach, ešte máte v zálohe vášho spolužiaka na Generálnej prokuratúre. Ale nemusíte sa báť asi ani toho, lebo ak by ste sa vrátili do parlamentu, tak máte imunitu automaticky a vaši kolesíkovia, by vás určite nevydali na trestné stíhanie. Alebo už neveríte ani im, máte pravdu, kto by už veril stádovým ovciam, ktorým musia pred hlasovaním ukazovať, ako zahlasovať (palce bozkávam pani Lašáková), veď čo ak sa zjaví silnejší alfa samec ako vy.

Je mi vás úprimne ľúto, ale čo ste si navarili, to si musíte aj zjesť. Vyliezť na kopec je ľahšie ako zísť dolu. Odísť so cťou, je naozaj ťažké. Nedokázal to ani Mečiar, ani Dzurinda, ostatní boli už len figúrky. Ale najviac mi je ľúto vašej rodiny, manželky a syna. Pretože vaša povesť sa s vami (a tým pádom i s nimi) potiahne ešte niekoľko generácií. Presne tak ako s arizátormi a podobnými podvodníkmi, ktorí sa v histórii snažili pokútne zbohatnúť a neštítili sa pri tom klamať do očí miliónom ľudí. Jedine, že by ste predstúpili pred národ a začali si sypať popol na hlavu, ale možno vás podceňujem, no myslím si, že na to nemáte.

Veď, čo tu po vás vlastne ostane. Dokonca aj za Dzurindom tu toho ostane viac, pretože do NATO, OECD i EU sme vstúpili za jeho vlády. Naozaj mi nenapadá nič. Vianočné dôchodky? Vlaky zadarmo? Špeciálne bankové odvody? Trojnásobné otvorenie druhého dôchodkového piliera? Nie, to si nikto nezapamätá. Na to si ľudia zvyknú ako na alkohol a berú to ako samozrejmosť. Ľudia si totižto viac pamätajú na hrdinov, ktorí im drogy zobrali a pri šťastí aj vyliečili ako na tých, ktorí im drogovú závislosť, za zvuku sladkých rečí naordinovali. Ste ako drogový díler, ktorí naočkoval túto krajinu závislosťou byť odkázaný na štátne dávky a pomoc a to len preto, aby ste si potichučky niečo urvali aj pre seba. Ste ako rodič, ktorý robí svoje deti závislé na svojej osobe, než aby ich naučil pohybovať sa vo svete aj bez pomoci a byť samostatní.

Ľudia si však zapamätajú, že nie Dzurinda ani Mikloš (ktorí tiež nepochopili o čom je služba občanom), s ktorými ste bojovali, ale vy sám osobne ste pili Coca-Colu spolu s pánmi z Penty, ako sa to spomína v spise Gorila. Ľudia si tiež skôr zapamätajú, že bývate v byte DPH-čkárskeho podvodníka (ak je to váš byt tak sa ospravedlňujem), ako sa o ňom vyjadril pán Procházka (ktorý tiež veľa nepochopil, ale má šťastie, že nemôže padnúť tak hlboko ako vy) a tiež ako on tvrdí, že chránite politickú mŕtvolu, alebo ako o ňom hovorí iný člen SMER-u (zhodou okolností obvinený z týrania manželky) "balkánskeho cigána" alebo ináč familiárne nazývaného Kali.

Takže, ak by som si mal vybrať medzi záchodovým pavúkom napríklad "Matejom Tóthom" a medzi tvrďasom, za akého sa považujete vy, tak to radšej byť tým pavúkom, ktorý si všetko musí vybojovať, než byť vami, ktorý vyzerá naozaj pseudo-COOL ale skormútene a nešťastne a možno bude mať už do konca života strach, či mu na to prídu.

A viete, čo si v podstate o vás myslím a možno je to aj pravda, že ste len jeden zakomplexovaný človek, ktorý si potreboval niečo dokázať a nevedel to inak, len tak, že oklamal mnoho obyčajných ľudí. A to mi vás je najviac ľúto, lebo tí ľudia vám to nezabudnú, keď raz vyjde pravda na povrch aj pre nich a verte, ona raz vyjde.

Pozdravuje vás, tiež jeden záchodový pavúk, ktorý toho v živote veľa nedosiahol(v porovnaní s vami), urobil v živote veľa chýb a kotrmelcov, ktorý sa má tiež za čo hanbiť, ale nikdy by s vami nemenil, lebo niesť bremeno klamstiev v hlavách miliónov ľudí, ktorých ste bez hanby oklamali, na to ja nemám a nevymenil by som to ani za tých 70 miliónov, ktoré ste dokázali vybaviť vlastnou hlavou.

A nemajte mi to za zlé, tento BLOG. Boli časy, keď som vás priam neznášal, keď som začul z vašich úst do neba volajúce klamstvá. Ale čo ja viem, takto ako vy predsa môže dopadnúť hocikto z nás. Moc predsa korumpuje a absolútna moc korumpuje absolútne, a preto by moc do rúk mali dostať tí, ktorí chcú primárne slúžiť občanom a to vy, pri všetkej úcte k vám, nie ste. Prajem vám veľa šťastia, najme v rodine, veľa pravdy a viac zodpovednosti do budúcna. A ak by ste si tento článok nebodaj aj prečítali, verte mi, mám vás rád, ako každého človeka. No povedať si svoj názor v presvedčení, že možno pravda od obyčajného človeka zmení aspoň jednu nesprávnu myšlienku v hlave človeka, ktorý nesie zodpovednosť za 5 miliónov ľudí, je priam moja, aj keď asi utopická, povinnosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?