Ozveny sobotnej volebnej noci (4) – Prezident

Autor: Slavomír Kinik | 12.3.2016 o 19:17 | Karma článku: 8,05 | Prečítané:  850x

Po tom, čo SNS ukázala, že je rovnako špinavá ako bola, a že žumpa SMER – u sa vyliala aj do SNS, je na ťahu prezident, ktorý zatiaľ ako jediný v celom politickom ansámbli neurobil po voľbách žiadnu spomenutia hodnú chybu.

Na mieste Kisku by som si počkal do piatku, či mu lokaj oligarchov a zbabelec Fico prinesie 76 podpisov. Ak nie, patrilo by sa dať ešte šancu Sulíkovi, nech to skúsi, ale tu je 10 dní možno zbytočne veľa. Ak si bude Sulík napr. po 4 dňoch vedomý, že rokovania nevedú nikam, mal by poverenie vrátiť prezidentovi, aby ďalej konal sám prezident.

V takom prípade by som na jeho mieste poveril niekoho slušného nepodplatiteľného a medzinárdne uznávaného zostavením novej úradníckej vlády (do úvahy pripadá napr. Martin Bútora, aby zostavil novú vládu z nestraníkov, odborníkov a slušných a poctivých ľudí). Myslím, že by ich nebolo ťažké nájsť a ukázať politickým stranám, ako sa spravuje krajina. Myslím si tiež, že napr. zodpovedných ekonómov na vedenie MH a MF by našiel hneď niekoľko (Ódor, Tóth a ďalší, ktorí sa osvedčili). To isté by určite bolo možné aj v iných kľúčových rezortoch ako vnútro a spravodlivosť, školstvo a zdravotníctvo.

Stačilo by len zodpovedne pracovať, odhaľovať korupciu a ukázať, ako sa riadia rezorty a ľudia by možno zistili, že veci sa hýbu k lepšiemu a to len tým, že sa v daných rezortoch nekradne. Napr. len v takom zdravotníctve je dostatok peňazí, aby sa veci zlepšili, stačí len jedno nekradnúť  a výsledky na seba nenechajú dlho čakať. Navyše noví ministri by vôbec nemuseli ľuďom klamať, pretože jednak sú to slušní ľudia a jednak nepotrebujú politicky prežiť.

Všetci by boli v šoku, ale táto pošpinená a zaspatá krajina si nezaslúži nič lepšie ako deratizáciu a očistu od zla, ktoré sa tu kumuluje už 26 rokov a dnes dosahuje svoj vrchol v zberbe SMERÁKOV a od dnes aj ich bývalým a súčasným pritakávačov z SNS.

Ale možno je všetko inak a SNS by išla s pravicou (po voľbách s tým Danko nemal veľký problém), ale nemôže s pravicou ísť, pretože na Danka a spol. niečo majú, a ak by s pravicou išli, vytiahli by to na nich. Vôbec to nie je vylúčené, pri pochybnej povesti Danka a jeho starej dobrej Hejslováckej zostavy.

Ešte jeden odkaz pre Mariána Kotlebu. Ak hľadáš parazitov, ktorých chceš vyčistiť, nehľadáš ich správne. Možno si to nevedel, ale sídlia v Bratislave na Súmračnej a nie v Krásnohorskom podhradí. Tí z podhradia možno nepracujú, kradnú zemiaky a poberajú dávky, čo nie je dobré, ale tí zo Súmračnej kradnú miliardy. A ak budeš dobre hľadať, určite nájdeš zopár takých jednotlivcov (či už na Súmračnej alebo na nich napojené pijavice, ktoré sa navonok neukazujú), ktorí sami ako jedna osoba ukradli tomuto štátu viac ako všetci Rómovia na Slovensku dokopy za 26 rokov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?