Na vedomie ÚS SR; hovorca Trubač spochybnil argument prezidenta

Autor: Slavomír Kinik | 16.1.2013 o 12:31 | (upravené 16.1.2013 o 16:39) Karma článku: 20,45 | Prečítané:  2621x

Podľa správy uverejnenej v denníku SME, hovorca prezidenta SR Marek Trubač, spochybnil aj posledný argument Ivana Gašparoviča pri nevymenovaní Jozefa Čentéša do funkcie Generálneho Prokurátora SR.

Prezident uviedol 4 dôvody prečo nevymenoval GP vo svojom liste predsedovi NRSR. 3 z nich sa týkajú samotnej voľby GP a nie zvolenej osoby, čo mnohí ústavní právnici totálne spochybnili ako neopodstatnené a nepoužiteľné pred Ústavným Súdom.

Ostal posledný argument a síce skartácia výpovede Igora Matoviča Čentéšom. Trubačovi sa však podarilo spochybniť aj tento argument prezidenta, citujem z predmetného článku:


Nepravdivé informovanie o pobyte v Chorvátsku a potom na futbale v Bratislave označil Trubač za ľudskú chybu.

„Bol to obyčajný ľudský omyl, aký urobil aj pán Čentéš. Jemu ste ho uznali a mne ho neuznáte.“

Hovorca odmietol, že by to bol dôvod na jeho odstúpenie. Teraz trvá na tom, že po návrate z Chorvátska bol Gašparovič doma v Limbachu, kde ho o tragédii na Lešti informovala ochranka.


Ak sa teda hovorca dožaduje uznania svojho ľudského omylu, tým vlastne hovorí, že analogický ľudský omyl by mal byť uznaný každému. Týmto zároveň spochybňuje jediný argument prezidenta, alebo ako je to u týchto ľudí bežné, posudzuje dve rovnaké situácie odlišným metrom.

Byť za normálnych okolností v situácii prezidenta, zbavím sa svojho Trubača, ale v súčasnej situácii to asi možné nie je, keďže Trubač by sa mohol uraziť a začať hovoriť.

Nezávidím ani Trubačovi ani prezidentovi, sú určite pod veľkým stresom a robia obrovské chyby, bohužiaľ kvôli vlastnej hlúposti alebo vypočítavosti, a týmto vlastne poškodzujú aj stranu Smer, ktorej je prezident akoby členom. Ale asi to tak musí byť, keďže sú v tom už všetci spolu namočení.

http://www.sme.sk/c/6668525/suradnice-prezidenta-su-tajne.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?