Mikla Cvikla alebo Slovenskí speváci: Epidémia mentálnych porúch...

Autor: Slavomír Kinik | 29.7.2005 o 1:05 | Karma článku: 4,57 | Prečítané:  2091x

Nie náhodou začínam takýmto veršovano rýmovaným titulkom, jeho genézu aj pointu vysvetlím neskôr. Tento článok vznikol ako reminiscencia na niekdajší článok Mariána Jaslovského Slovenskí speváci: Epidémia mentálnych porúch pokračuje (Ráž, Habera, Müller, Grigorov. Kto bude ďalší?). Tak teda tým ďalším by mohol byť trebárs Robo Mikla, hoci bojím sa, že predchádzajúci štyria páni by sa mohli cítiť urazení tým, že som do ich spoločnosti priradil tohto rýchlokvaseného speváka, keďže všetci štyria menovaní predtým ako začali nadmerne haluziť aspoň niečo v oblasti pop music dokázali.

Rýmovaný titulok Mikla Cvikla som nevymyslel ja, nikdy by ma to asi nenapadlo. Takéto rýmy skoro vždy vyletia priamo z ľudu a občas, ako v tomto prípade sú aj dosť trefné, hoci autor tohto rýmu ním určite nechcel vyjadriť žiadnu hlbšiu myšlienku. Milujem zažívať situácie, keď nejaký človek povie totálnu sprostosť a pritom si ani neuvedomí, koľko veľa pravdy sa v jeho slovách skrýva, ak sa na ne pozrieme z inej strany.

 

Autorom tohto titulku je chlapec, pravdepodobne z Prešova alebo okolia. Tento výrok bol vyslovený v prvom zázname z koncertov Slovensko Hľadá Superstar, ktoré vysielala STV. Výrok vznikol na prešovskom koncerte resp. po tomto koncerte. Reportéri STV robili počas, pred a po každom koncerte rozhovory s náhodne vybratými divákmi a zrejme tie najzaujímavejšie zostrihali do vysielaného dokumentu. Pamätám sa, že tento prvý dokument som pozeral doma s bratom a pretože sme z Prešova, najviac nás pochopiteľne zaujímalo zákulisie tohto koncertu. Či tam trebárs náhodou neuvidíme niekoho známeho, ale aj preto že Prešovčania vedia zo svojich úst vypustiť často krát také neočakávane vety, že človek má postarané o dobrú náladu na celý večer.

 

Výrok vznikol asi nasledovne, úplne si všetky podrobnosti nepamätám.

Reportér oslovil skupinku približne štyroch chlapcov.

-         Tak chlapci, kto sa vám dnes na koncerte najviac páčil.

A pred jedného z nich predložil mikrofón.

-         neviéém asi Robo Mikla

A keď prvý oslovený dopovedal, tak sa reportér s mikrofónom presunul pred ďalšieho cca 17 ročného chlapca s výzorom  à la David Beckham vo verzii Irokéz, ktorý s nedočkavosťou vyslovil onú pertraktovanú vetu

-         héééj Mikla cvikla

 

Pamätám sa, že sme sa s bratom riadne rozosmiali a ešte zopár krát neskôr sme si tú scénku pripomenuli.

 

Jeden druh zeleniny, a síce kaleráb, sa v pop music často používa na zaradenie istých pesničiek do istej kategórie. A takto nejako to bude asi aj s naším Robom Miklom, akurát že jeho máme na mysli v asociácii s inou zeleninou hoci možno vo význame nie až tak vzdialenom.

 

P.S. Zdravím Roba Miklu, ak to bude čítať, aby čím skôr prišiel k rozumu v rámci sebazáchrany. Tak isto zdravím jeho holku Majku, aby mala veľa trpezlivosti, bude ju potrebovať, ak pud sebazáchrany u Roba neprevládne. Zdravím aj TV Markíza, aby sa im vyplatila ich investícia do tejto plytkej pseudo osobnosti a želám tejto televízii, aby mala nabudúce šťastnejšiu ruku.

 

Ale najviac mi je ľúto všetkých Robových blízkych, ktorí možno strašne trpia tým, ako sa Robo správa a nie je vylúčené, že sa raz pred nimi zjaví s plačom, ak jeho cena v showbiznise bude konvergovať k nule a pre žiadneho producenta v tejto brandži už nebude mať žiadnu cenu. Na scéne už bude iný rebel, z inej relácie, neopozeraný a aktuálny, ktorému práve v tej chvíli začnú hodinky odtikávať jeho polčas rozpadu. Ale pre niekoho to možno za tie peniaze stojí, alebo sú v tom aj nejaké hlbšie myšlienky, ak áno dajte mi vedieť, aby som nezomrel sprostý.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?