Veď ty len počkaj Fico...

Autor: Slavomír Kinik | 21.1.2008 o 15:00 | Karma článku: 11,12 | Prečítané:  1575x

...keď ťa vystriehnu nejakí baníci, že nepracuješ v noci celý rok, ale len vtedy, keď ťa odvoláva opozícia. Asi takto by sa dalo voči premiérovi namietať jeho vlastným spôsobom. Normálne som zvedavý, ako vysvetlí svojim voličom, že nepracuje v noci. Keď v decembri prvýkrát odvolávali premiéra, odkázal totiž expremiérovi Dzurindovi, že je zvedavý, ako to vysvetlí nejakému baníkovi, keď si ho niekde počká kvôli jeho poznámke, že v noci pracujú len zlodeji. Myslím si, že vysvetliť by bolo potrené práve premiérovi, to čo bežný ľudia chápu aj medzi riadkami.

mrazivý úsmev premiéramrazivý úsmev premiérafoto prebraté z pravda.sk

Nemyslím si, že je náš premiér úplne mimo, skôr si myslím, že vytýčením schôdze parlamentu na noc, ukazuje svoje detinské spôsoby. Tiež za tým vidno aj jeho pomstychtivosť a aj veľmi primitívny spôsob riešenia politických konfliktov, ktoré sú navyše ústavné a legitímne. Možno za tým vidno aj nadutosť a pocit nadradenosti. Potom čo si z pánov Gašparoviča, Slotu a Mečiara urobil cvičených psíkov, možno má pocit, že si to môže dovoliť aj s celým národom.

Väčšina ľudí v našej krajine má v pracovnej zmluve stanovený pracovný čas. Pracovný čas si firmy určia väčšinou tak, aby tým ľuďom nespôsobovali zbytočné prekážky v ich osobnom živote. Sú samozrejme aj prevádzky, kde je nutná smenná prevádzka, ale to je tiež väčšinou uvedené v pracovnej zmluve. Teda človek presne vie, kedy bude pracovať a podľa toho si môže zariadiť ostatné povinnosti. Takisto môže z času načas dôjsť k situáciám, keď hrozí nejaké riziko vo firme, a zamestnanci musia či už zostať v práci dlhšie, alebo im zavolajú domov a poprosia ich, či by neboli ochotní prísť do firmy, lebo nastal nejaký problém, ktorý je potrebné operatívne odstrániť. Takto jednajú slušní ľudia.

U nás vo vedení štátu je to naopak. Hoci je de facto vláda najvyšším orgánom štátu, podľa ústavy sa ešte stále zodpovedá parlamentu a preto by si premiér mal vedieť zariadiť svoj pracovný čas, aby bol schopný prísť počas dňa do parlamentu. Navyše určite by nebol problém vyhovieť mu a dať mu na výber z viacerých dní. Ale tu vidno práve namyslenosť a velikášstvo Fica. Namiesto toho, aby sa on prispôsobil 150-tim poslancom, musí sa teraz 150 poslancov prispôsobiť jemu. Nepripadá vám to ako neúcta, drzosť a bezcharakternosť? Sám sa nie je schopný prispôsobiť, ale na druhej strane to isté žiada od 150 ľudí.

Ľudia, ktorí si cenia svoje výhody viac, než princípy, nakoniec stratia oboje. (Abraham Lincoln)

Ak by všetci ľudia konali tak ako náš premiér, potom by nastali asi podobné situácie: Napríklad šéf firmy povie v pondelok odborárom, že v stredu namiesto ráno, nech prídu do práce až večer, lebo on má ráno naplánovanú služobnú cestu. Ak chcú teda prerokovať zvýšenie platov, tak nech sa prispôsobia. Alebo akcionárom firmy by nejaký šéf predstavenstva odkázal, že valné zhromaždenie bude o polnoci, lebo jemu to tak vyhovuje. Asi by ho akcionári hnali svinským krokom. Vlastne tak svojím správaním dáva Fico príklad všetkým, ktorí majú nejakých podriadených, aby konali tak ako on. Zástanca chudobných, pracujúcich a odborárov, koná úplne opačne, ako by mal. Koná v podstate v rozpore s ľavicovou ideológiou(koľký už krát), ktorú akože na Slovensku zastupuje a presadzuje. No v skutočnosti koná, ako totalitný tyran zneužívajúci svoju moc, ktorá mu bola len na nejaký čas zverená. Nič nové pod slnkom, je to len jeden z ďalších prípadov opitia mocou, ktorý nastáva u ľavicových politikov, ktorí sa k moci dostanú cez prázdne slová a po chrbtoch najslabších a najchudobnejších. Tí potom aj nakoniec najviac pocítia na vlastnej koži výsledky práce takýchto populistov.

Ak chcete spoznať ozajstnú tvár ľudí, dajte im do rúk moc. (Abraham Lincoln)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?