Vyhlasujem národnú zbierku pre R.Fica

Autor: Slavomír Kinik | 19.1.2008 o 10:45 | Karma článku: 18,30 | Prečítané:  2541x

Čo sme si zvolili, tomu už neutečieme a ak Slovensko prehrá medzinárodnú arbitráž so štyrmi zdravotnými poisťovňami v sume 15 miliárd korún, potom by si mal už oddnes každý človek žijúci v tejto krajine odkladať približne 12 tisíc korún. Potom až nadíde správna chvíľa, bolo by dobré poslať ich na účet ministerstva financií, aby malo z čoho vykryť sekeru v štátnom rozpočte, ak prehráme tú arbitráž.

foto z etrend.skfoto z etrend.sk

Pán Fico si dnes na tlačovej konferencii položil rečnícku otázku (mimochodom vyzeral veľmi nervózne a jeho slovník sa, ako tak sledujem, nápadne začína podobať slovníku Jána Slotu), odkiaľ si poisťovňa vyčarovala 15 miliárd korún ako približnú stratu. Táto otázka je hodná presvedčeného komunistu. Fico totiž komunistom bol, je a asi aj bude, ak ho niečo nakoniec neosvieti. Ak pán premiér chce vedieť odkiaľ vznikla táto suma, no potom by si asi bolo vhodné sadnúť za jeden stôl s druhou stranou sporu a nechať si to vysvetliť. On však namiesto toho, ako malé decko, ktoré cíti, že bude potrestané, začne žalobcov nazývať výpalníkmi (možno by bolo pánu premiérovi dobré poradiť, že ak sa bude takto vyjadrovať aj ďalej, prehrá aj spor za osočovanie a urážky, ale na toto sa mu už našťastie nikto skladať nebude).

Fico je rodený diktátor, ak by sa narodil o niekoľko kilometrov severovýchodnejšie, možno by sekundoval Lukašenkovi ako jeho klon. Fico nikdy nepracoval pre nikoho iného ako pre štát. On si ani možno nevie predstaviť, že ľudia štát potrebujú len na zopár základných vecí a ináč chcú mať od neho pokoj.

Ja by som sa chcel pre zmenu opýtať pána Fica tiež zopár otázok. Boli totiž na svete dve krajiny, kde žili približne rovnakí ľudia, ktorí hovorili tým istým jazykom a vyvíjali sa približne v tom istom prostredí. Potom tie krajiny boli násilné rozdelené a každá časť danej krajiny si žila svojim vlastným životom. Po nejakom čase jedna časť rozdelenej krajiny začala zaostávať za tou druhou časťou. To zaostávanie sa začalo postupne zväčšovať a zrazu ľudia pochopili, že sa ocitli na nesprávnej strane. Tí ľudia, ktorí nedobrovoľne ostali v tej časti krajiny, ktorá začala chudobnieť, sa snažili utiecť do druhej časti. Naopak nechcel ísť takmer nik. Postupne si to uvedomila väčšina ľudí, hoci boli mnohí, ktorí uverili propagande, že je to len akési sprisahanie kapitalizmu. Jednej z tých dvoch rozdelených krajín sa už našťastie podarilo spojiť, hoci cena za 40 ročné rozdelenie bola vysoká. Nemecko je dnes spojené, no kórejský polostrov je dnes stále rozdelený. Kým jedna časť krajiny neuveriteľne prosperuje, dokonca až tak, že na Slovensku postavila dve veľké továrne (KIA a SAMSUNG), v druhej časti krajiny (mimochodom ovládanej komunistami) umierajú ľudia od hladu.

A tú sú moje otázky na premiéra Fica:

Ako je možné, že v krajine kde vlastní štát takmer všetko, umierajú ľudia od hladu?

Ako je možné, že NSR musela po spojení Nemecka, napumpovať do NDR miliardy mariek, pretože hospodárstvo komunistického štátu bolo v krachu?

Náš premiér si myslí, že štát (teda on) vie najlepšie rozhodovať o všetkom. Asi by mu bolo vhodné vysvetliť zopár maličkostí. Ja som si istý, že ak sa rozdelí krajina a v jednej časti krajiny bude jedna štátna zdravotná poisťovňa (sen premiéra) a v druhej časti krajiny bude slobodná a transparentná súťaž aj v zdravotníctve pod kontrolou štátu, potom výsledok by bol pravdepodobne nasledovný:

V časti kde je len jedna poisťovňa nič nefunguje, na všetko sa čaká, je nedostatok liekov, materiálu a ľudia umierajú v nižšom veku. V rezorte je obrovská korupcia a na zdravotníctvo sa používa X% HDP.

V tej časti, kde je konkurencia na zdravotnom trhu, sa na zdravotníctvo spotrebuje len 0,9X% HDP (teda o 10% menej). Napodiv, na operácie sa nečaká, sú len zanedbateľné prípady korupcie, používajú sa tu najmodernejšie prístroje, nemocnice sú krásne, lekári prívetiví a napočudovanie aj zdravotné poisťovne pri tomto všetkom ešte dokážu vykázať zisk.

Takto by to asi vyzeralo po nejakom čase, no v časti kde sú problémy vládnu neokomunisti(nech sa skrývajú pod akoukoľvek maskou, je to podľa mňa najväčšia mafia na svete) a v časti kde to funguje vládnu ľudia, ktorí rozumejú ekonomike a hlavne vedia, že ak niekto rozhoduje o cudzích peniazoch, väčšinou rozmýšľa, ako si z nich čo najviac uchmatnúť. Preto v tej časti nechávajú ľudí, aby sa slobodne rozhodovali, komu zaplatia. A tu je aj odpoveď pre premiéra Fica, ako je možné, že všetko funguje a niekto si vie pritom ešte aj zarobiť. Odpoveď je totiž skrytá priamo v otázke. Veci fungujú práve preto, že si niekto dokáže zarobiť a následne z toho zaplatí daň.

Odporúčam pánu premiérovi (o ministrovi Valentovičovi tu nemá zmysel hovoriť, pretože to je len nastrčená bábka, podobne ako prezident/on podpisuje zákony/, ktorý má aj na to vhodné meno, len "ovič" na konci stačí zameniť za "ko"), aby sa išiel opýtať predsedu parlamentu Pavla Pašku, ako to funguje v nezreformovanom zdravotníctve , keďže podnikal v tomto sektore a o jeho podnikaní nejdú práve najlepšie chýry.

Ľudia po čase pochopia, ale všetko si budú musieť zaplatiť. A tam je tých 15 miliárd pán premiér a možno nejaká časť z nich sa bude skrývať aj vo firmách Pavla Pašku. Som len zvedavý, koľko pán Paška prispeje na národnú zbierku pre vás, keď bude treba platiť, a keď sa možno kvôli tomu budete hanbiť vykročiť na ulicu. V nešťastí totiž málokto nájde priateľa a hyeny zvyknú odkráčať, ak nie je do čoho zobnúť. Veď sú aj iné ideológie ako komunizmus, na ktorých sa dá zarobiť, hoci o čosi menej.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?