Horí ti maštaľ alebo odchody zo scény

Autor: Slavomír Kinik | 29.11.2007 o 2:31 | Karma článku: 7,34 | Prečítané:  1762x

Minister pôdohospodárstva minulý týždeň vytvoril zaujímavý precedens, dal príklad akým spôsobom by mal šéf rezortu odísť zo svojej funkcie. Tento jeho precedens bol založený na tom, že sa chcel rozlúčiť na takom mieste, z ktorého by bolo jasné akému rezortu šéfuje. Trocha som sa pohral so svojou predstavivosťou a v ďalšej časti uvediem, ako by to mohlo vyzerať v niektorých ďalších rezortoch.

foto prevzaté zo sme.skfoto prevzaté zo sme.sk

Minister spravodlivosti by sa mohol rozlúčiť z väznice, stôl za ktorým by sedel by rozložil trebárs na chodbe a v pozadí by sa možno mihotali väzni, ktorí by práve robili rajóny. Prezident by mu odovzdal odvolací dekrét a bývalý minister by za svoje prešľapy možno v tej väznici zároveň ostal na nejaký čas.

Minister vnútra by mohol zvolať záverečnú tlačovku uprostred povolenej demonštrácie pred prezidentským palácom, kým v jeho pozadí by jeho podriadení, práve násilne odvliekli protestujúcu novinárku, jedinú účastníčku demonštrácie. Po chvíli by sa k nim pridal aj on, takže jeho odchod za predvedený výkon by sa zdal celkom prirodzený.

Minister dopravy by napríklad mohol zvolať press konferenciu do tunela Branisko, jednak by tým naznačil tunelovanie vo svojom rezorte a keďže Branisko má zatiaľ len jednu rúru, pravdepodobne by spôsobil značné spomalenie dopravy, ktoré by symbolizovalo aj pomalosť výstavby diaľnic.

Minister zdravotníctva, by mohol počas svojej záverečnej reči zároveň spolu - operovať. Občas by podal skalpel, ale rukou búchať po stole by asi nemohol, ináč by jeho posledná operácia mohla skončiť pre pacienta dosť nepríjemne.

Minister výstavby by to všetko mohol realizovať v žeriave a zdvíhaným panelom by si mohol zopárkrát buchnúť o zem, až tak veľa by zase nepokazil na rozdiel od kolegu v zdravotníctve.

Minister školstva by zase mohol rezignovať pri maturitách. Okrem študentov by mohol spolu s nimi skladať maturitnú skúšku na skúšku aj on. Ak by ju nezložil, potom by jeho odchod bol tiež vcelku prirodzený.

Minister kultúry by svoju rozlúčku mohol odspievať v opere SND, prípadne v jeho balete či činohre. Diváci by jeho výkon posúdili potleskom alebo zhnitými paradajkami a vajíčkami.

Minister obrany by sa mohol rozlúčiť priamo z Iraku v našom kontingente, no tiež by som mu veľmi neodporúčal búchať po stole, inak by jeho rozlúčka s rezortom mohla byť zároveň rozlúčka so životom. Prípadne by sa ešte mohol rozlúčiť z Novák v čase tesne pred výbuchom fabriky , po výbuchu by už premiér nemusel riešiť, či prijať jeho demisiu.

Minister zahraničných vecí by tú procedúru mohol zrealizovať na valnom zhromaždení OSN pred diplomatmi celého sveta. Na rozdiel od niektorých svojich kolegov z vlády by jeho búchanie po rečníckom pulte nemuselo byť až také nebezpečné. Ak by niektorá krajina niečo namietala, mohol by sa odvolať na precedens v podaní Nikitu Chruščova, ktorý v minulosti, aby upútal pozornosť, si vyzul topánku a búchal ňou po pulte.

Ešte šťastie, že už neexistujú ministerstvá vojny, minister by totiž musel vyhlásiť vojnu nejakej krajine, ak by sa chcel rozlúčiť v štýle Jureňu . Ak by bol ten minister z SNS, nepochybne by tou krajinou bolo Maďarsko a v tankoch, ktoré by smerovali na Budapešť by možno bol aj sám Slota.

Na záver by som chcel ešte zostaviť hitparádu odchodov, ktorými sa ich protagonisti buď zosmiešnili alebo aspoň skompromitovali. Táto hitparáda má len troch účinkujúcich (viac som bohužiaľ nenašiel, ak vás niekto napadá, pridajte ho v diskusii k článku)

Na treťom mieste je súčasná ministerka pôdohospodárstva Zdenka Kramplová. V tejto hitparáde odchodov je paradoxne za jej neodchod z postu veľvyslankyne v Kanade, keď sa odmietla vrátiť do vlasti po tom čo ju odvolalo MZV. Ako vieme dnes šéfuje inému rezortu napriek tomu, že v nedávnej minulosti moderovala stretnutia, na ktorých sa organizovala pyramídová hra so snahou od dôverčivých ľudí vylákať peniaze. Navyše túto špinavú činnosť nazvala dobrý obchod (zabudla dodať, že len pre ňu). Buď to je totálne hlúpa, alebo klame až sa z nej práši, iné možnosti ako ten jej výrok vysvetliť mi nenapádajú. Do Ficovej horiacej maštale ďalšia nepodarená krava.

Medzi druhým a prvým miestom v tejto chart sa neviem rozhodnúť, pretože jedno je horšie ako druhé, takže spolu na prvom a druhom mieste sa umiestňujú v abecednom poradí Miroslav Jureňa za svoju maštaľ a Vladimír Mečiar za svoje kultové zamávanie a zaspievanie idem od vás.

 

Posledný odstavec je pre pána premiéra Fica. Uvažoval som aj nad vaším odchodom. Nič smiešne ma nenapadlo, tak v tomto SMERe ani nič nenapíšem. Všimol som si ale, že vám horí maštaľ, vyzerá to na sabotáž z vlastných radov, ale to vám po voľbách vraveli všetci. Vziať si k sebe do spolku problémových ľudí, toto je výsledok, ktorý sa dal čakať a prišiel možno skôr ako sme sa nazdávali. Nikde totiž nie je viac závisti ako v spolku, v ktorom sa kradne. Všetci si závidia, či náhodou ten druhý neukradol viac. Ale ako vraví príslovie: „Vrana si k vrane sadá, rovný rovného si hľadá.“ Možno nie ste až taký hulvát ako Slota a až taký nebezpečný ako Mečiar , základ však máte rovnaký, ináč by ste asi nefigurovali v tomto ansámbli. A pre tých, čo vás volia mám len toto: „Z spoločného válova sa nažerie vždy iba zopár bezcharakterných svíň(to prirovnanie len preto že sme už v tej maštali), tí ostatní im zväčša robia len komparz a to že sú hladní, väčšinou pochopia až vtedy, keď treba za tú hostinu zaplatiť a sami majú prázdny žalúdok.“

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?