Impérium (ne)vracia úder alebo o Ficovi, ktorý (ne)pasie HZDS

Autor: Slavomír Kinik | 26.11.2007 o 2:25 | Karma článku: 10,23 | Prečítané:  1289x

O tom či impérium (akože HZDS), hoci značne oslabené, vráti dnes úder, alebo sa definitívne zaradí do bordelu Róberta Fica ako jedna z jeho bezmocných prostitútok, to by sme sa mali dozvedieť už dnes. Aj keď to viac-menej vyzerá, že ten bordel bude ďalej pokračovať, možnože prestárly a takmer bezmocný vodca nájde ešte zvyšky svojich posledných síl a odvráti tak najväčšie poníženie v histórii kedysi najsilnejšej a najmocnejšej slovenskej politickej strany.

foto prevzaté zo sme.skfoto prevzaté zo sme.sk

Ak HZDS dnes neodvolá predsedu parlamentu Pavla Pašku, tak ako strana spadne do žumpy, v ktorej sa pravdepodobne utopí (čo je vcelku zaslúžený koniec, vzhľadom na kauzy, ktoré tu po sebe za 15 rokov zanechala). Čo iné možno zaželať strane, ktorá vyhlasuje, že ak im odvolajú ministra, oni potom odvolajú samotného premiéra, no a potom keď sa to stane, tak táto strana pustí do gatí a čuší. Pre mňa to znamená len to, že Róbert Fico si vlastne môže robiť s HZDS, čo sa mu zažiada a môže si fackať Vladimíra Mečiara ako jedno malé a neposlušné decko. Ak raz tvrdím, že nie som vinný (ako to tvrdí HZDS) a následne ma exemplárne ponížia, tak potom jediné dôstojné riešenie, ktoré môžem urobiť, je odísť od tohoto partnera, pretože ak ostanem pri tomto partnerovi, tak nato je už len jediné vysvetlenie, že som na ňom nejako závislý.

Áno, ak HZDS nepodporí odvolávanie Pavla Pašku, tak potom je ako strana vysoko závislá. Je závislá na premiérovi, ktorý má v rukách faktickú moc v krajine a najme, ak by odišla z vlády do opozície, musela by čeliť hnevu svojich členov, ktorých do istej miery financuje zo štátnych peňazí, keďže zastávajú posty v štátnych inštitúciách. Po odchode z vlády, by zo svojich postov museli odísť aj mnohí členovia HZDS a dobre sa pamätáme z nedávnych volieb, ako sú schopné sa strany ponížiť, len aby ostali pri koryte. Toto je však slovenský unikát, tak hlboko na Slovensku zatiaľ ešte nikto neklesol. Ak HZDS nespraví nič, ostane na smiech a nikto ich už nebude brať vážne. Kto by už len bral vážne psa, ktorý sa kedysi nebál ani euro -amerických demaršov a dnes už len žobre o omrvinky, ktoré ešte ostali.

Minister Jureňa mal v maštali veľkú pravdu, premiér mal už dávno odvolať minimálne troch svojich ministrov. Tomanovú za kauzy Privilégium a za nehospodárne nakladanie s majetkom štátu, keď si poslala auto do Portugalska. Ministra Kaliňáka za kauzy Hedviga Malinová, za odvlečenie kazašskej novinárky, za rozbitie tváre sprejerovi a tiež za neodôvodniteľný zásah v nitrianskom klube Nozzay, kde zranili českého muzikanta. Kašického za kauzy v jeho rezorte a dokonca možno aj ministra Harabina, tiež z HZDS, za jeho kauzy. Jureňa mal pravdu, ale povedal ju až vtedy, keď ho odvolali a to ho diskvalifikuje. No samotnú pravdu to nediskvalifikuje a Fico má vlastne maslo na hlave a dvojitý meter.

Na záver sa ešte vrátim k Pavlovi Paškovi. Ten z dlhodobého hľadiska urobil možno ešte omnoho väčšiu chybu ako samotný Jureňa, pretože zasiahol priamo do základných pravidiel, na ktorých stojí demokracia tohto štátu a urobil to on sám, začo na rozdiel od Jureňu, ktorý je už chvalabohu odvolaný, nesie aj priamu zodpovednosť. Presne tak isto ako napr. Kaliňák, ktorý na tlačovej konferencii priamo vstúpil do vyšetrovacieho procesu v prípade Hedviga Malinová, no ešte stále je na svojom poste. Možno len preto, že je zo SMERu a nie z HZDS.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?