Slovenská polícia dnes padla do najhlbšieho bahna od dôb Mečiarizmu

Autor: Slavomír Kinik | 22.11.2007 o 1:01 | Karma článku: 10,88 | Prečítané:  2247x

Často si tu v Londýne zvyknem večer po práci pozrieť správy cez internet, aby som mal prehľad o tom, čo sa deje na rodnej hrude. Po tom čo sa dnes stalo kazašskej novinárke v Bratislave som ale nechápavo otváral oči a sám seba som sa pýtal, či je vôbec možné, aby sa niečo také stalo v EU. Toto už nie sú ani poloukradnuté pozemky v Tatrách ani zneužívanie áut ministrov, toto bol útok na demokraciu. Priznám sa, toto som nečakal ani v najhoršom sne. Polícia sa dnes predviedla a ukázala na čo vlastne má. Jedná neškodná žena v rokoch dnes protestovala proti nedemokratickým praktikám v krajine, z ktorej pochádza a výsledkom bude opäť medzinárodná blamáž Slovenska. Pre dobro Slovenska dúfajme, že z toho bude poriadna blamáž, lebo inak sa na Slovensku asi ľudia nezobudia.

foto prebraté zo sme.skfoto prebraté zo sme.sk
V podstate to, čo sa stalo nemusí byť pre nás žiadnym prekvapením. Minister vnútra dal totiž požehnanie takýmto zásahom a policajti, ktorí si to v médiách vypočuli sa podľa toho aj správajú. Kaliňák povedal niečo také, že radšej bude mať policajta, ktorý je rázny, hoci sem tam urobí chybu, ako takého, ktorý sa bojí zakročiť. Podľa toho, čo sa však deje v polícii, musím pánu ministrovi odkázať, že má síce policajtov, ktorí sa neboja zakročiť, v poslednej dobe však najmä takých, ktorí sa neboja zakročiť proti ľuďom, ktorí sú absolútne neškodní a pred takými, ktorí vyzerajú ako mafiáni sa tvária, že nič nevideli. Dnes však možno pridať, že má aj takých, ktorí podkopávajú samotné základy demokracie.

Posledné prípady, ktoré sa odohrali, sú toho jasným príkladom. Rozbitie nosa sprayerovi v Trnave, ktorý mal povolenie na svoju prácu. Spôsobenie zranenia českému muzikantovi v nitrianskom klube Nozzay, ktorý predvádzal svoje umenie a dnes aj napadnutie ďalšej osoby, dokonca ženy, ktorá bránila demokraciu, toto všetko je zásluha pána ministra Róberta Kaliňáka. Gratulujeme pán minister.

Hovorí sa, že policajti majú radšej diktatúry, pretože v takých krajinách im za ich prehrešky hrozia menšie, ak vôbec nejaké postihy. Ľudia na Slovensku by sa už mali zobudiť, pretože ak má krajina ministra, ktorý dáva policajtom voľné ruky v tom ako môžu zasahovať, a potom ich následne falošne bráni, možno preto aby si ich naklonil na vlastnú stranu, tak potom taký minister patrí do diktatúry a nie do EU. Možno je to len otázka času, kedy sa niečo podobné stane hocikomu z nás, kto nebude ochotný uposlúchnuť priblblý príkaz dezorientovaného policajta, ktorý sa možno bojí o svoje miesto a istý plat. Osobne by ma zaujímalo, či dnes policajti zasiahli z vlastnej iniciatívy, alebo na pokyn zhora, lebo ak to bol príkaz zhora, tak potom pán Boh ochraňuj túto krajinu.

Neviem si predstaviť, že by sa v Anglicku, ktoré je povestné dlhoročnou slobodou prejavu, stalo niečo podobné. V krajine, kde sa premiér aj minister financií ospravedlnia v parlamente, ak nejaký úradník stratí dáta, na ktorých sú údaje o občanoch, by asi padli nejaké policajné hlavy. U nás okrem toho, že ženu nespravodlivo odvliekli, ešte jej chcú našiť aj nejaké porušenie zákona. Namiesto toho, aby sa jej minister vnútra ospravedlnil za svojich podriadených, ešte ju chcú aj obžalovať.

Na rozdiel od britskej, slovenská polícia nepožíva žiadnu úctu a v spoločnosti sa hovorí to, že k polícii ide hlavne ten, kto sa nevie uplatniť inde. Určite je to mnohokrát tak, na škodu a hanbu slušným policajtom, ktorí sú neúplatní a takto trpia kvôli svojim kolegom. Tu si ale musia uvedomiť, že tu nepomôže žiadna falošná kolegialita a sami policajti by mali urobiť medzi sebou poriadok, lebo inak si všetku tú hanbu budú musieť vylízať aj oni.

Veľmi som sa hanbil, keď BBC v dokumente Michaela Palina zobrazila Slovensko ako krajinu, ktorá je tak trochu pozadu. Dnes si myslím, že nám ešte pridali.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?