Návod ako zarobiť 1,5 miliardy, alebo ako nám mizne pôda spod nôh

Autor: Slavomír Kinik | 13.11.2007 o 16:00 | Karma článku: 8,97 | Prečítané:  1401x

Návod je to veľmi jednoduchý, no treba na to aspoň dvoch ľudí. Jeden si založí sročku a druhý sa zamestná na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF). Ak ešte stále netušíte opýtajte sa pána Brízu. Po tom, čo sa nedávno prevalila jedna z najväčších káuz tejto vlády, vám bude vedieť tento pán určite poradiť. Ak by sa robil, že nevie o čom hovoríte, oslovte ministra poľnohospodárstva pána Jureňu, no ak by vám aj on nevedel poradiť, oslovte pána premiéra Fica s otázkou, či veta z jeho úst: "Ako sa kradlo za Mečiara, kradlo sa aj za Dzurindu", nerozšírime o dovetok: "A pokračuje to aj za Fica".

Už pár dní sledujem správy okolo SPF, ale nestačím sa diviť. Dnes som si pozrel video s premiérom, na ktorom vehementne žiada odvolanie úradníka SPF, pána Brízu. Na to mám už len jeden odkaz pre pána premiéra, neskoro.

Dnes by mal premiér Fico, samozrejme ak si váži občanov, odvolať ministra Jureňu, ktorý dlhú dobu chránil pána Brízu, ďalej začať riešiť celú kauzu a pokúsiť sa o návrat týchto pozemkov do vlastníctva štátu a hľadať možné trestnoprávne a politické vyriešenie celej kauzy.

Nie je možné, aby ľudia, ktorí sú blízky pánu Mečiarovi, prišli k majetku štátu, len tak pre nič za nič. Ak sa celá kauza nevyrieši, mal by premiér, ak si váži občanov Slovenska, prestať sa stretávať s pánom Mečiarom na koaličnej rade ako s predsedom jednej z koaličných strán.

Ak sa celá kauza nevyrieši tým, že pozemky sa vrátia späť alebo premiér nevyvodí politickú zodpovednosť, budem si o myslieť ňom toto (a so mnou možno aj mnohí iní):

1. Premiér nekoná preto, lebo ak by konal, potom by naň niečo vytiahol pán Mečiar.

2. Premiér nekoná preto, lebo nevie riadiť krajinu a úplne sa na túto funkciu nehodí.

3. Premiér nekoná preto, lebo to môže prekaziť nejaké jeho plány (alebo plány jemu blízkych ľudí) do budúcnosti ako zarobiť a tým, že by konal, došlo by možno k rozpadu tejto vládnej koalície a jeho plány by boli zmarené.

4. Premiér nekoná preto, lebo je len figúrka, ktorú niekto nastrčil a on môže robiť len to, čo neprekáža ľuďom, ktorí ho nastrčili.

5. Premiér je opitý mocou a chce vládnuť za každú cenu.

Všetky predošlé tvrdenia o premiérovi(jedno horšie ako druhé), z ktorých ak by bolo hoci len jedno platné, signalizovali by obrovskú krízu v slovenskej politike. Ak premiér nebude tvrdo konať, čo môže mať za následok rozzúrenie predsedu HZDS Mečiara, bude to signalizovať len jedno: "Ľudia, niekto vás opäť oklamal" a hoci to bolo viditeľné úž skôr, dnes na to existuje dôkaz.

Možno existujú aj iné politické riešenia, ale na mieste premiéra by som dnes oznámil odvolanie ministra pôdohospodárstva Jureňu, poslancovi a predsedovi HZDS by som oznámil, že sa s ním odmietam stretávať na koaličnej rade a HZDS alebo skupine poslancov, ktorá môže vzniknúť po takomto vyhlásení, nech nominuje iného zástupcu do koaličnej rady. Ak by dôsledky toho kroku boli nepredvídateľné, požiadal by som parlament o vyslovenie dôvery, či existuje dostatočný počet poslancov, ktorý podporujú vládu. Dôsledkom by samozrejme mohli byť predčasné parlamentné voľby, z ktorých by SMER možno vyšiel až veľmi dobre, vzhľadom na súčasnú podporu a tiež za gesto, že sa nebál zasiahnuť proti Mečiarovi.

Odvolanie jedného úradníka zo SPF, je totiž len výsmechom do očí všetkým občanom Slovenska. Nabudúce to urobí iný úradník a potom ďalší a postupne nám spopod nôh zmizne celé Slovensko. Najväčšiu chybu ale nesie sám premiér. Vziať si do spolku na vládnutie neslušného grobiana spolu s človekom, ktorého nazval zlodejom, a ktorý dodnes nevysvetlil odkiaľ má peniaze, by pravdepodobne asi fakt mohol urobiť iba človek, na ktorého platí jedno z vyššie spomenutých tvrdení. Ak tomu tak nie je, stále má šancu nás presvedčiť o opaku, no musel by v najbližších dňoch rázne konať. Inak sa celé Slovensko poskladalo po 300 Sk malej skupinke ľudí a premiérovi to vôbec nevadí.

Asi mnoho ľudí by chcelo, aby ich za krádež v hodnote 1,5 miliardy potrestali až odvolaním z funkcie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Fico spojil Norberta Bödöra s Bonulom, predtým hovoril inak

Zákazky od Bonulu Smer nechce prezradiť.

Dobré ráno

Dobré ráno: Ruskovi za objednávku vraždy spoločníčky hrozí doživotie

Pojednávanie je odročené na február.


Už ste čítali?